14:42
У ДИТЯЧИХ САДОЧКАХ МАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ВИМОГ ПОСТАНОВИ ГОЛОВНОГО ДЕРЖАВНОГО САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ

  

Батьки, які приводять і забирають дитину, мають використовувати захисну маску та дотримуватися фізичного дистанціювання (не менше одного метра) з іншими людьми.

Не слід дозволяти дитині брати з собою в садочок іграшки з дому та забирати іграшки з садочка до дому.

В дитячих садочках мають дотримуються вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 № 55   "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)"

Використовуючи антисептики для рук, слід звертати увагу з якого віку, за інструкцією виробника, цим засобом може користуватися дитина.

Саме батьки мають бути прикладом для дитини щодо правил дотримання фізичного дистанціювання, гігієни рук, респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Важливо навчати дитину цим правилам. Це можна робити в ігровій формі або використовуючи розроблені дидактичні матеріали. 

 

Всі ми мусимо усвідомити: так, як раніше, вже не буде. Карантин вніс жорсткі корективи в звичне життя, і дитячі садки працюватимуть за нових умов з дотриманням низки санітарних вимог. Найперше, до дитячих садків не допускатимуться діти та працівники із ознаками гострих респіраторних захворювань та температурою вище 37,2. Навіть якщо хтось із батьків, поспішаючи на роботу, спробує "нагодувати" дитину ліками і відправити до садка в надії, що все минеться, а під час перебування в закладі у дитини виявлять симптоми ГРЗ, батьки змушені будуть негайно (!) забрати дитину.

Якщо вдома у дитини з’явились респіраторні симптоми (кашель, нежить, біль у горлі), навіть якщо вони ледь виражені, не слід вести малюка до садочка.  У випадку респіраторних симптомів у дитини обов’язково зверніться до сімейного лікаря або педіатра.

Поява хворого в колективі в умовах епідемії - це наражання на небезпеку оточуючих, вияв безвідповідальності та грубої неповаги до педагогів і дітей та їх родин. Якщо ж ваша дитина здорова, і ви все ж плануєте привести її до дитячого садка, уважно вивчіть нові правила перебування в закладах освіти і, по можливості, в доступній формі розкажіть про них своїм дітям.

Правило 1. Дотримання соціальної дистанції.

Як би не скучила дітвора один за одним, обійми, поцілунки в умовах епідемії під табу. Поясніть дитині, що таке інфекція, як вона передається і чим небезпечна. Переконайте, що поки необхідно утриматися від фізичного контакту з іншими дітьми. Роз'яснювальну роботу будуть проводити і педагоги, але перше слово за батьками.

 Правило 2. Гігієна і дезінфекція.

У відповідності до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України ніхто, крім працівників і вихованців, не може заходити у будівлю садочку. На час карантину вихователь повинен зустрічати дітей і батьків на вулиці. Батьки або особи, які супроводжують дітей, мають бути у масках. На вході повинен бути антисептик. Заборонено заходити в приміщення групи у вуличному взутті. Працівники дитсадків впродовж робочого дня повинні носити захисні маски, мити руки з милом щонайменше раз на дві години і нагадувати про це дітям. Також необхідно часто дезінфікувати, провітрювати приміщення та робити вологе прибирання.

 Правило 3. Правило іграшок.

Улюблені ляльки, машинки, трансформери залишаються вдома. Приносити свої іграшки до дитсадка не можна! На час адаптивного карантину під забороною м'які іграшки. Їх в групах не буде. Як не буде і килимів для гри. Більшу частину часу діти проводитимуть на свіжому повітрі.

Нагадую про необхідну наявність змінного одягу та взуття, а також у зв'язку із забороною використовувати в закладах дошкільної освіти багаторазові тканинні рушники прошу батьків забезпечити індивідуальні одноразові паперові рушники в дитсадку кожний для своєї дитини.

Зазначений перелік нових вимог не є остаточним, тому варто з увагою дослухатися до порад та рекомендацій, які надаватимуть педагоги.

Підсумовуючи, хочу вкотре наголосити: епідемія Covid-19 в Україні триває, а відтак триває і карантин.

Дякую за розуміння!  Всім  здоров’я.          

 

Переглядів: 197 | Додав: teremok2020 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar